Lubelskie Dni Muzykoterapii

event thumbnail

Lubelskie Dni Muzykoterapii (18-19 maja 2019) to wydarzenie, którego celem jest ukazanie terapeutycznych funkcji sztuki oraz promocja muzykoterapii. Skierowane jest do wszystkich mieszkańców Lublina – tych, którzy na co dzień świadomie dostrzegają korzyści płynące z kontaktu z muzyką oraz tych, dla których to odkrycie jest jeszcze przed nimi. Zapraszamy również specjalistów – psychologów, lekarzy, pedagogów, fizjoterapeutów – wszystkich, którzy dzięki muzyce mogą sprawić, że ich praca z drugim człowiekiem będzie nie tylko bardziej satysfakcjonująca, ale i skuteczna.

Lubelskie Dni Muzykoterapii odbędą się one w dniach 18-19 maja 2019 dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, Warsztatów Kultury, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę oraz Światowej Federacji Muzykoterapii. Prezentacje i warsztaty poprowadzą najlepsi specjaliści muzykoterapii z Polski i świata, m. in. Jacqueline Robarts i Simon Procter. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Program:

19 maja 2019 | Aula Instytutu Pedagogiki UMCS, ul. Narutowicza 12 w Lublinie | zapisy przez formularz on-line.
10.00-13.00 – Music, meaning, and relationship: music therapy for growth and wellbeing (Muzyka, znaczenie i relacja: muzykoterapia dla rozwoju i dobrego samopoczucia) – prezentacja połączona z warsztatem – prof. Jacqueline Robarts (Guildhall School of Music & Drama w Londynie, Wielka Brytania)