Lubelskie Dni Muzykoterapii

event thumbnail

Lubelskie Dni Muzykoterapii (18-19 maja 2019) to wydarzenie, którego celem jest ukazanie terapeutycznych funkcji sztuki oraz promocja muzykoterapii. Skierowane jest do wszystkich mieszkańców Lublina – tych, którzy na co dzień świadomie dostrzegają korzyści płynące z kontaktu z muzyką oraz tych, dla których to odkrycie jest jeszcze przed nimi. Zapraszamy również specjalistów – psychologów, lekarzy, pedagogów, fizjoterapeutów – wszystkich, którzy dzięki muzyce mogą sprawić, że ich praca z drugim człowiekiem będzie nie tylko bardziej satysfakcjonująca, ale i skuteczna.

Lubelskie Dni Muzykoterapii odbędą się one w dniach 18-19 maja 2019 dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, Warsztatów Kultury, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę oraz Światowej Federacji Muzykoterapii. Prezentacje i warsztaty poprowadzą najlepsi specjaliści muzykoterapii z Polski i świata, m. in. Jacqueline Robarts i Simon Procter. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

18 maja 2019 | MIEJSCE: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

16.00 – 16.30 – O muzykoterapii słów kilka. Wykład wprowadzający do zagadnień z zakresu muzykoterapii – Krzysztof Stachyra

16.30 – 17.45 – Codzienna praktyka muzykoterapeuty – historie niepisane… (prezentacje pracy w różnych modelach muzykoterapii) – Anna Bukowska; Michalina Siedlecka; Anita Łucjan-Kowalska

18.00 – 19.30 – Muzykoterapia kreatywna, czyli jak wspólne muzykowanie wspiera rozwój człowieka – Simon Procter (The Nordoff-Robbins Music Therapy Center, Londyn)

20.00 – Warsztat bębniarski Michała Szulca z wprowadzeniem Macieja Kieryła