Magiczna Latarnia 2019 | Zapisy

event thumbnail

Rok 2019 oznacza, że Magiczna Latarnia i niektórzy jej klubowicze są z nami już od 6 lat. Wspólnie obejrzeliśmy wiele wspaniałych filmów, często śmialiśmy się i płakaliśmy razem, poznając przy tym kinowe arkana. Dlatego z wielką przyjemnością ponownie otwieramy nabór do tego szczególnego klubu filmowego, który łączy dzieciaki w wielu krajach na świecie.

Tegoroczna edycja przynosi nam tak ciekawe propozycje jak: przepiękna animacja czeskiego mistrza Karela Zemana, Fantastyczna Podróż w reżyserii Richarda Fleischera (czyli klasyk kina Sci-Fi z lat 60.), animowany kryminał dla dzieci Kot w Paryżu czy jedna z najlepszych produkcji studia Pixar W głowie się nie mieści.

Projekt odpowiada na potrzeby edukacji audiowizualnej bardzo młodego widza, będąc jednocześnie wspaniałą rozrywką. Program Klubu Magicznej Latarni dostarcza najmłodszym narzędzi, dzięki którym łatwiej zrozumieć oglądane obrazy. Młodzi filmoznawcy uczą się, jak odbierać sztukę audiowizualną, dzięki czemu mogą stać się również aktywnymi i świadomymi twórcami takich przekazów.

Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które dodatkowo wprowadza w temat prezentowanego filmu.

Jak dołączyć do klubu?

Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu wszystkim dziewczynkom i chłopcom w wieku od 6 do 12 lat. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w Magicznej Latarni, dostępnymi na naszej stronie internetowej. Magiczna Latarnia startuje 24 lutego i kończy się 8 grudnia. Seanse odbywają się raz w miesiącu z przerwą wakacyjną, w sali widowiskowej Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a (II piętro). Dokładny harmonogram dostępny TUTAJ.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza online od 14 do 21 stycznia włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc. Prosimy o wypełnienie poniższego dokumentu:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

HARMONOGRAM 2019