Noc Kultury | MiastOpowieść

event thumbnail

Noc Kultury to święto Lublina – opowieść o mieście tworzona przez jego mieszkańców i przyjaciół. To spotkanie artystów, animatorów, różnych środowisk kulturalnych i tych, którzy chcą ten wieczór spędzić razem. A przede wszystkim to wydarzenie pełne kulturalnych atrakcji. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony. To przecież tylko jedna noc.
Czy można sobie wyobrazić, że zapomniana lubelska uliczka zmienia się na jedną noc w najbardziej romantyczny zakątek w Europie, dorównując Barcelonie, Wenecji czy Paryżowi? A może koncerty wcale nie powinny odbywać się na scenach, tylko na ścianach zabytkowych kamienic albo dachach budynków? Po co chodzić do kina, skoro filmy można obejrzeć pod rozgwieżdżonym niebem? Noc Kultury to festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Zdarza się też, że możemy na własne oczy zobaczyć to, co zniknęło z mapy Lublina wiele lat temu.
Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Zachęcają otwarte do późna drzwi galerii, teatrów i muzeów.

Lublin jest opowieścią, którą czytamy od ponad siedmiuset lat, a istotny jej element to Noc Kultury – wieczór, który co roku odmienia oblicze miasta.
Mottem tegorocznej edycji jest MiastOpowieść, czyli ciąg niezwykłych zdarzeń. Przed nami wielowątkowa fabuła i kilka zapierających dech w piersiach rozdziałów. Pojawi się wielu bohaterów, liczne dialogi, zwroty akcji i opisy natury, nie zabraknie retrospekcji i humoru. Niejednokrotnie będziemy też odchodzić od klasycznego schematu, zmierzając ku formom eksperymentalnym i mniej znanym.
Zapraszamy Czytelników do wyjątkowej lektury miasta. Noc Kultury / MiastOpowieść jest opartą na wyobraźni wędrówką po Lublinie. To czytelnik wybiera kolejność czytanych rozdziałów, więc ma wpływ na dalszą akcję i to on decyduje, gdzie i kiedy się ona zakończy.
 
Zapraszamy do wieczornej przygody, spaceru przez MiastOpowieść.

Organizator:
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a/7
20-112 Lublin
http://www.warsztatykultury.pl/
http://nockultury.pl/