Origami – papier i precyzja | Warsztaty po Nocy

event thumbnail

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Warsztaty, które w tym roku w nocokulturowej Strefie Twórczości i Inspiracji na Błoniach pod Zamkiem prowadził Marcin Struski, to kilkugodzinna przygoda z precyzją i papierem. W ramach warsztatów po Nocy, powtórzymy to spotkanie.

Sztuka składania papieru powstała ok. roku 700 w Chinach. Dziś uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską, ponieważ właśnie w tym kraju origami rozwinęło się najbardziej. W XX w. ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać. Jakimi technikami można się posługiwać? Tego dowiedzą się uczestnicy warsztatów. Jedno jest pewne, origami nadaje życie zwykłej kartce papieru. Nie da się go składać szybko i w nerwach, dlatego zapraszamy wszystkich cierpliwych na spokojne spotkanie przy filiżance aromatycznej herbaty. Będzie to wspaniała okazja by zatrzymać się na chwilę, wyciszyć, zapanować nad emocjami, a także poprawić koordynację manualną.
Prowadzenie: Marcin Struski

Kiedy: warsztat dwudniowy
27 października 2017, godz. 17.00-19.30
28 października 2017, godz. 10.00-12.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa na parterze.
Zapisy: na warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line od 16 października 2017 od godziny 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestnika: +16.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Regulamin Origami – papier i precyzja
Oświadczenie dla osób niepełnoletnich