Robimy marionetki | Warsztaty po Nocy

event thumbnail

UWAGA!
Wolne miejsca na warsztaty już się wyczerpały. Zainteresowanie spotkaniem było jednak tak duże, że zdecydowaliśmy się dać szansę jeszcze jednej dodatkowej osobie. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, w którym do wygrania będzie ostatnie miejsce na warsztaty Robimy marionetki.
Aby wziąć udział:
1) przyjdź na spektakl teatru marionetek „Ruchome obrazy” | 24 listopada, godz. 19:00 lub 20:00 w Próba Cafe, ul. Grodzka 5a,
2) zrób zdjęcie, które najlepiej przekazuje atmosferę spektaklu,
3) udostępnij je na wydarzeniu na Facebooku Robimy marionetki | Warsztaty po Nocy facebook.com/events/1786868784948848 tego samego dnia, do godz. 21:00.
Zdjęcia oceni jury w składzie: Agnieszka Soszyńska i Dominika Sergiej, które prowadzą warsztaty z robienia marionetek.
Wyniki ogłosimy o godz. 22:00 na tym samym wydarzeniu na Facebooku.
Więcej informacji pod linkiem :
REGULAMIN KONKURSU RUCHOMYCH OBRAZÓW

 

Tegoroczna Noc Kultury zaowocowała wieloma pięknymi projektami. Jednym z nich był spektakl „Teatr marionetek” przygotowany przez Agnieszkę Soszyńską i Dominikę Sergiej. W listopadzie powrócimy do tej historii za pośrednictwem warsztatów lalkarskich. Podczas spotkania każdy z uczestników pod okiem prowadzących stworzy własną marionetkę. Będzie to doskonała okazja do tego, by poznać podstawy animowania lalek i spróbować sterowania postaciami za pomocą krzyżaka i linek. Marionetki wykonane podczas zajęć uczestnicy zabiorą do domu.

Kiedy: 25 i 26 listopada, godz. 10.00-14.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, pracownia warsztatowa
Zapisy: na warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line od 15 listopada 2017 od godziny 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Wiek uczestnika: +16.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY
Regulamin

 

Zapraszamy również na sam spektakl. „Ruchome obrazy” to historia zainspirowana unikatowymi szklanymi negatywami zdjęć z lat 20. i 30. XX wieku znalezionymi na strychu kamienicy Rynek 4 w Lublinie. Scenariusz powstał jedynie na podstawie zachowanych na szkle obrazów. Główne postaci tej historii to fotograf Abram Zylberberg oraz dwie dziewczynki. Teraz, kiedy festiwalowe emocje już dawno opadły, będziemy mogli zobaczyć spektakl ponownie.

Kiedy: 24 listopada, godz. 19.00 i 20.00
Gdzie: Próba Cafe, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny. Bez ograniczeń wiekowych.

 

Chcesz usłyszeć więcej?