Social media w promocji kultury | warsztaty

event thumbnail

W sobotę 18 maja zapraszamy na praktyczne warsztaty „Social media w promocji kultury”, które poprowadzi Aleksandra Roczek, na co dzień pracująca przy takich festiwalach jak Pol’and’Rock czy Festiwal Górski w Lądku-Zdroju.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Inkubatora Animacji Kultury i jest w pierwszej kolejności skierowane do pracowników i współpracowników instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, działających w obszarze kultury.

Kiedy: sobota, 18 maja 2019 r., godz. 11.00-17.00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala medialabowa, I piętro

Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ich ukończeniu.

Organizacja wydarzenia często sama w sobie jest olbrzymim wyzwaniem. Miejsce, termin, pracownicy, prelegenci, występujący, uczestnicy… To niekończąca się lista zadań do zrobienia na już, albo i na wczoraj. Ale czy na Twojej liście jest miejsce na komunikację wydarzenia? W trakcie warsztatów wspólnie przepracujemy etapy komunikowania wydarzeń, nauczymy się kiedy i co trzeba powiedzieć oraz przede wszystkim, jak to wszystko zrobić, będąc tylko i aż instytucją kultury czy organizacją pozarządową.

Nauczymy się również jak pisać o wydarzeniu, aby ludzie byli nim zainteresowani oraz jakie narzędzia można wykorzystać do tworzenia komunikatów wydarzenia. Porozmawiamy także o tym, jak komunikować się w trakcie wydarzenia oraz jak tworzyć materiały tak, by mieć je do wykorzystania kiedy tylko będziemy ich potrzebować. Poznamy podstawowe platformy komunikacji oraz przećwiczymy strategie komunikacji przykładowych wydarzeń kulturalnych.

O prowadzącej:

Aleksandra Roczek – specjalistka ds. social media, pracująca na co dzień w agencji influencer marketingu. Ostatnich 6 lat spędziła w grupie Redakcji Internetowej Fundacji WOŚP, pracując m.in. przy komunikacji Finału WOŚP i Pol’and’Rock Festival. Od dwóch lat związana z Festiwalem Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju, gdzie odpowiada za całoroczną i eventową komunikację w social mediach oraz koordynuje pracę fotografów. Prywatnie pasjonatka psów i podróży.

Kontakt:

Ewa Orzeszko

Pracownia Kultury Aktualnej

Warsztaty Kultury w Lublinie

Grodzka 7, 20-112 Lublin

e.orzeszko@warsztatykultury.pl

tel.: 81 533 08 18