Tkalnia miejska | Zimowa Majsternia

event thumbnail

Warsztat dla dzieci w wieku od 5 lat z opiekunami

Zapraszamy wszystkich dziadków, rodziców i dzieci, chętnych do wspólnego poznawania tajników dawnych tkaczek. Dowiemy się czym jest krosno, osnowa, wątek czy snucie na kołowrotku. Posłuchamy legend, opowieści i pieśni o prząśniczkach oraz o ich pracy. Na zajęciach spróbujemy też stworzyć własne tkaniny.

Pierwszy dzień
Poznamy podstawowe pojęcia tkackie m.in.: krosno, osnowa, wątek czy snucie na kołowrotku. Spróbujemy też na chwilę wcielić się w rolę tkacza i stworzyć na „mini krosnach” (prostokątnych lub okrągłych) małą formę tkacką. Działania plastyczne realizowane w czasie warsztatów inspirowane  będą również współczesną sztuką włókna.

Drugi dzień
Zapraszamy wszystkich uczestników do zabawy tkacko – muzycznej. Dowiemy się jak nasi pradziadowie urozmaicali sobie czas w trakcie długich godzin przy pozyskiwaniu tkaniny. Dawne śpiewy i zabawy przybliżą nas do  tych obyczajów.

Trzeci dzień
Zobaczymy specjalną ekspozycję splotów tkackich i przędz w makroskali. Będzie to inspiracja do przygotowania własnych, autorskich prac na krosnach.

Kiedy: 15, 16, 17 lutego 2016, godz. 10:00-13:00

Gdzie: Pracownia przy ul. Bernardyńskiej 11

Prowadzenie: Katarzyna Ogórek, Zuzanna Szpunar, Katarzyna Tucholska

Możliwość zapisów na trzydniowy moduł lub na wybrany dzień zajęć.

Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00)

Udział w zajęciach jest bezpłatny | Liczba miejsc ograniczona

Regulamin Zimowa Majsternia 2016

BRAK WOLNYCH MIEJSC