Warsztaty gry na Ukulele

event thumbnail

Wszystkich tęskniących za latem zapraszamy na wyjątkowe warsztaty nauki gry na ukulele! Ten niewielki instrument przeniesie nas na słoneczne Hawaje i zanurzy w kojących dźwiękach lata.

Kiedy: pierwsze spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 r., godz. 18.00. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem: 9 maja, 16 maja, 23 maja, 30 maja, 6 czerwca oraz 13 czerwca
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5, II piętro
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line.
Wiek uczestników: 15+ (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców).
Koszt: Zajęcia są odpłatne. Koszt udziału w 6 spotkaniach wynosi 120 zł, a opłaty należy dokonywać z góry cały cykl warsztatowy. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie.

Ukulele to czterostrunowy, polifoniczny instrument muzyczny, którego historia sięga XIX w., kiedy został przywieziony na Hawaje przez portugalskich żeglarzy i zyskał ogromną popularność. Nazwa ukulele wywodzi się właśnie z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Obecnie poprzez swoje wyjątkowe ciepłe brzmienie jest chętnie używany przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki. Grywali na nim m.in. Marylin Monroe czy Elvis Presley

Niewątpliwym atutem nauki gry na ukulele są bardzo szybkie pierwsze efekty. Dla adeptów gry na instrumencie, ukulele jest przystępniejsze od gitary, ze względu na mniejszą liczbę strun i ich mniejszy naciąg, co znacznie ułatwia naukę czystego wydobywania dźwięków i akordów.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się: poprawnego trzymania i strojenia instrumentu, grania pierwszych piosenek z tabulatur, pisania własnych piosenek.

Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe umożliwiające praktykowanie samodzielnej gry w domu oraz, na czas zajęć, udostępniają wszystkim uczestnikom instrumenty.

Warsztaty gry na ukulele odbywają się pod patronatem Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, w ramach części edukacyjnej wydarzenia, skierowanej tym razem do osób dorosłych.

Prowadzenie: Łukasz Rzepecki / UkuPuku – z wykształcenia muzykoterapeuta, nauczyciel języków obcych, z zamiłowania muzyk!