Wolontariusz Kultury 2019 | Zapisy

event thumbnail

Rok 2019 Warsztaty Kultury w Lublinie rozpoczęły od przeszkolenia koordynatorów wolontariatu związanych z wieloma lubelskimi instytucjami i organizacjami. Sami także uczyliśmy się jak współpracować z Wolontariuszami jeszcze lepiej. W związku z tym czujemy się gotowi, aby ponownie zaprosić wszystkich, którzy chcą na kolejne miesiące stać się częścią ekipy Warsztatów Kultury w Lublinie. Właśnie ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji bardzo szczególnego programu dla Wolontariuszy!

Współpraca przy ważnych dla miasta i jego mieszkańców wydarzeniach to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także szansa na przeżycie niezapomnianego lata, poznanie zespołu, który w pracę wkłada całe swoje serce, a przede wszystkim możliwość zaskoczenia samego siebie tym, jak wiele można się nauczyć i przeżyć w krótkim czasie.

Kim jest Wolontariusz Kultury?     
To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Lublina w wieku od 15 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?
Przygotowaliśmy dla Was cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz sprawniej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie, regionie i Polsce.

Zajęcia podzieliliśmy na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy – podczas którego dowiecie się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu przy którym będziecie pomagać, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkacie się z zespołem Warsztatów Kultury, z którym później będziecie współpracować.

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy dwóch wybranych wydarzeniach).

Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 9 marca do 7 września 2019 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze 6 godzin każde). Dokładne daty części szkoleniowej podane są we wstępnym harmonogramie warsztatów.

Od czego zacząć?
Od 19 lutego do 4 marca 2019 czekamy na Wasze zgłoszenia.

  1. Wypełnij formularz online  
  1. Poczekaj na wyniki rekrutacji (wyniki prześlemy drogą mailową 5 marca)
  2. Przyjdź na pierwsze zajęcia razem z podpisaną umową i regulaminem (zajęcia odbywać się będą w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin)
  3. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin programu
Umowa
Wstępny harmonogram zajęć

Program Wolontariusz Kultury, który realizują Warsztaty Kultury w Lublinie www.warsztatykultury.pl, odbywa się cyklicznie, a tematyka oraz rodzaj szkoleń i warsztatów zmieniają się w zależności od potrzeb wolontariuszy, Warsztatów Kultury w Lublinie oraz założeń strategii kulturalnej miasta.


Kontakt:
Warsztaty Kultury  w Lublinie
Grodzka 5a
20-112 Lublin
tel./fax 081 533 08 18
wolontariat@warsztatykultury.pl
facebook.com/WolontariuszKultury

Koordynator projektu:
Katarzyna Pudło
tel. 081 533 08 18
k.pudlo@warsztatykultury.pl
facebook.com/WolontariuszKultury