Wystartowała rekrutacja do Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II

thumbnail

Projekt YouthMediaLab Lublin, organizowany przez Warsztaty Kultury, to cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów klas III gimnazjum oraz lubelskich licealistów. W trakcie 5 warsztatów uczestnicy mają okazję poeksperymentować z nowoczesnym sprzętem, poznać od podszewki multimedia oraz stworzyć własny projekt „medialabowy” związany z Lublinem (do wykorzystania np. w trakcie najbliższej Nocy Kultury). Na każdym kroku towarzyszą im doświadczeni trenerzy (WIĘCEJ INFORMACJI O TRENERACH TUTAJ), którzy uczą obsługi przeróżnych, odjechanych urządzeń, a także dzielą się doświadczeniami, które zdobyli w trakcie zeszłorocznej MediaLab Lublin Battle dla dorosłych.Uczestnicy tworzą swoje projekty „medialabowe” w grupach. W trakcie 4 pierwszych warsztatów koncentrują się na poznaniu narzędzi, a pod koniec czwartego i w trakcie piątego warsztatu pracują już nad stworzeniem własnego projektu.

W zaplanowanym na trzeci tydzień listopada finale, każda z grup ma za zadanie przedstawić swój projekt jury w trakcie krótkiej prezentacji a’la TED. Jury bierze pod uwagę przede wszystkim finałową prezentację, choć nie zapomina także o punktach za obecności na wszystkich warsztatach. Zwycięska grupa otrzyma nagrodę-niespodziankę oraz pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy projektu specjalne certyfikaty.

PROGRAM YOUTH MEDIALAB LUBLIN 2016 VOL. II:

Zapisy:

Do udziału w Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II zapraszamy uczniów klas III gimnazjum oraz licealistów z Lublina. Możecie zgłaszać się indywidualnie lub grupowo, z przyjaciółmi, itp. Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. Pamiętajcie, żeby nie odkładać tego na później. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona (max. 30 osób), a zgłoszenia przyjmujemy tylko do 2 października br. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W dniu 3 października na stronie internetowej projektu opublikujemy nazwiska szczęśliwej trzydziestki, która weźmie udział w Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II. W przypadku większej ilości chętnych weźmiemy pod uwagę kolejność zgłoszeń oraz kreatywność odpowiedzi na pytanie z formularza zgłoszeniowego – „Dlaczego chcesz wziąć udział w Youth MediaLab Lublin 2016 vol. II”.

REGULAMIN UCZESTNICTWA

WIĘCEJ O PROJEKCIE