Zacznij kochać dizajn! | Spotkanie z Beatą Bochińską

thumbnail

Zapraszamy na spotkanie i warsztaty z Beatą Bochińską, jedną z czołowych polskich ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, autorką książki „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”.

Książka „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową” to podręcznik początkującego kolekcjonera. Autorka wskazuje w jaki sposób zacząć budować własną kolekcję, gdzie szukać wiedzy, jaką ścieżkę obrać – czy kupować ikony designu (pewniaki, które są drogie), czy polować na prototypy i serie limitowane, czy też szukać nieznanych i jeszcze tanich perełek dizajnu, w nadziei, że ich wartość z czasem wzrośnie. Z książki można się dowiedzieć np. jak zarobić na starym serwisie „po ciotce”, jak właściwie wyceniać i jak nie przepłacać za eksponaty, jak rozpoznać i zrozumieć co to znaczy dobry design i jak ważne jest nazwisko projektanta w długofalowej strategii rozwoju kolekcji. Zdaniem autorki, moda na vintage design nie przemija, a wiedza o przeszłości może pomóc zrozumieć wartość współczesnego designu i nadchodzących trendów we wzornictwie.    
Według Bochińskiej „rzeczy z połowy XX wieku były bardzo funkcjonalne, często ręcznie wykończone. (…) Młode pokolenie w Polsce nie odczuwa żadnych negatywnych konotacji związanych z okresem PRL. Po prostu docenia dobry pomysł, projekt i wykończenie”.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”. Wydana przez wydawnictwo Margines publikacja stała się w ciągu trzech miesięcy bestsellerem wydawniczym i obowiązkową pozycją na półkach kolekcjonerów i miłośników pięknych przedmiotów. 

Kiedy: 8 kwietnia 2017, godz. 15:00
Gdzie:
Próba Cafe, ul. Grodzka 5A
Wstęp wolny

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się jeszcze więcej, Beata Bochińska przygotowała także warsztaty pt. Cenne przedmioty zaprojektowane w Polsce w latach 50.–70. – polski design dla początkujących kolekcjonerów.

Warsztaty skierowane są do początkujących kolekcjonerów i miłośników pięknie zaprojektowanych przedmiotów codziennego użytku, którzy chcą zrozumieć gdzie i jak szukać polskich cennych obiektów z lat 50.–70. Podczas warsztatów każdy uczestnik pozna zarys historii powojennego wzornictwa w Polsce, pozna metody, rozpoznawania, opisywania, katalogowania i fotografowania przedmiotów oraz stworzy własny plan tworzenia kolekcji, która z upływem lat zyska na wartości.

Kiedy: 8 kwietnia 2017, godz. 11:00-13:30 BRAK WOLNYCH MIEJSC
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną pod numerem: 81 5330818 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30).

Beata Bochińska – historyczka designu, specjalistka w zakresie zarządzania designem i rozwoju produktu, kolekcjonerka. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. W tym obszarze współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami.  Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu oraz szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów dotyczących projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydney, Kair, Warszawa) w takich dziedzinach jak: design, digital media i software design. Ulubionym mottem Beaty Bochińskiej jest stare chińskie przysłowie, które często sama sobie przypomina: „gadaniem ryżu nie ugotujesz!”. Mama czwórki kreatywnych dzieci, żona partnera o wyjątkowej wrażliwości i intelekcie. Elastyczna i skuteczna negocjatorka. Bardzo lubi „ludzi od rzeczy”.
bochinska.com

Dołącz do wydarzenia na Facebooku ->>>

Spotkanie i warsztaty realizowane jest w ramach tegorocznej odsłony projektu „Patterns of Europe | Wzory Europy”.