Zakończyliśmy otwarty nabór projektów na Noc Kultury 2015

thumbnail

Noc Kultury jest wydarzeniem wyjątkowym przede wszystkim ze względu na to, że ma tak wielu gospodarzy. Dziękujemy wszystkim Organizatorom za zaangażowanie i chęć aktywnego włączenia się w tworzenie programu. Już niebawem możecie się spodziewać kontaktu ze strony kuratorów Nocy Kultury.

Podobnie jak w zeszłym roku, spłynęło do nas około 200 zgłoszeń. Jesteśmy też w stałym kontakcie z wieloma artystami i instytucjami, bez których nie wyobrażamy sobie Nocy Kultury. Teraz do pracy wkraczają kuratorzy, czyli zespół programowy festiwalu. W ciągu dwóch tygodni skontaktują się z poszczególnymi Organizatorami w celu włączenia ich projektów do programu Nocy Kultury 2015.

Swój pomysł na Noc Kultury mógł zgłosić każdy. Z okazji skorzystały nie tylko lubelskie instytucje kulturalne i organizacje pozarządowe, ale też koła studentów i licealistów, grupy przyjaciół czy prywatne firmy. Bardzo cieszą projekty instytucji spoza Lublina, bo i takie znalazły się wśród zgłoszeń.

Najwięcej propozycji dotyczy wydarzeń muzycznych. Wśród zgłoszeń znalazło się wiele nawiązań do historii miasta i regionu lubelskiego. Nie zabrakło gier miejskich, wystaw, warsztatów, pokazów, spektakli teatralnych czy instalacji artystycznych w przestrzeni miasta. Otrzymaliśmy też interesujące pomysły na projekty dla najmłodszych uczestników Nocy Kultury czy miłośników sztuki kulinarnej.

Dziewiąta edycja wydarzenia odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca.

Szczegółowy program Nocy Kultury 2015 w Lublinie będzie dostępny na stronie www.nockultury.pl już niebawem.