Zapisz się do Letniej Szkoły Haftu Tradycyjnego | Jarmark Jagielloński 2016

thumbnail

Podczas tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego zapraszamy na Letnią Szkołę Haftu Tradycyjnego. Letnia Szkoła to czterodniowe warsztaty skierowane do określonej grupy uczestników chcących zgłębić swoją wiedzę na temat haftu.

Hafciarstwo jest jedną z niewielu form twórczości ludowej tak szeroko praktykowaną w różnych regionach Polski. Haft w kulturze ludowej był wykorzystywany głównie jako element dekoracyjny. Ozdabiano nim serwety, obrusy, bieżniki, wykorzystując bogactwo motywów, kolorów i technik. Po dzień dzisiejszy haft pojawia się jako element dekoracyjny w stroju ludowym, często prezentowanym przez zespoły folklorystyczne. Zdobienia i różnorodność haftu obserwować można w pracach hafciarek z różnych regionów Polski. Każdy z regionów posiada typową dla siebie kolorystykę, motywy roślinne, geometryczne, ściegi i technikę wykonania.

Uczestnicy Letniej Szkoły Haftu Tradycyjnego poznają na warsztatach tajniki haftu pięciu wybranych regionów Polski. Każda z Pań prowadzących pomoże odkryć techniki haftu ręcznego, w którym podstawowymi narzędziami jest igła i nić. Będą to:

Warsztaty trwają cztery dni: od 11 do 14 sierpnia 2016 r.

Miejsce odbywania się warsztatów: Aula Klasztoru o.o. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9.

Godziny warsztatów: 11 sierpnia 15.00 – 19.00, 12-14 sierpnia 11.00 – 15.00.

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach przyjmowane będą pod numerem 516 192 420 od dnia 15 lipca 2016 r. w godzinach 10.00-16.00 do wyczerpania limitu miejsc.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty skierowane są do osób powyżej 15 roku życia.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora. Po potwierdzonej rezerwacji miejsca Uczestnik zobowiązany jest do przesłania potwierdzenia uiszczenia kaucji zabezpieczającej w wysokości 100 zł oraz podpisanego Regulaminu Uczestnictwa w Warsztatach Letniej Szkoły Haftu. Wymienione dokumenty należy przesłać w ciągu 7 dni od daty potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez Organizatora (pocztą: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin, faksem: 81 533 08 18 lub e-mailem: j.wawiorka-kamieniecka@warsztatykultury.pl ).

Regulamin Letniej Szkoły Haftu  – REGULAMIN UCZESTNICTWA