Zapraszamy na majowe warsztaty z Lub design

thumbnail

Zapraszamy na warsztaty w ramach Lub design. Poznamy tajniki produkcji papieru czerpanego, dowiemy się jak naprawić tapicerkę wysłużonego krzesła i weźmiemy udział w kursie krawieckim. 

.

Zapisy:  pod nr tel. 81 533 08 18 lub mailowo lubdesignzapisy@gmail.com Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

..

Co to znaczy, że papier ma brodę? – rodzinne warsztaty produkcji papieru czerpanego

Kiedy: 9-10 maja 2015
….I grupa – 9.05.15 – godz. 15.00
….II grupa – 10.05.15 – godz. 11.00

Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11 w Lublinie

Na warsztatach dowiemy się z czego powstaje papier, jaka jest historia jego produkcji, a także do czego stosuje się go obecnie. Każdy będzie miał okazję własnoręcznie wykonać kartki z charakterystyczną nierówną krawędzią i poznać arkana tradycyjnej techniki czerpania papieru. Za pomocą specjalnie przygotowanych szablonów zrobimy również spersonalizowany projekt rosnącego papieru. Na zajęcia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

.

Warsztat tapicerski

Kiedy:
15 maja, godz. 17.30
16 maja, godz. 10.00

Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11 w Lublinie

Zapraszamy do udziału w warsztacie realizowanym tradycyjnymi technikami tapicerskimi pod okiem mistrza. Na warsztacie przewidujemy część pokazową i teoretyczną oraz praktyczne prace na meblu. Osoby, które chciałyby odnowić własny niewielki mebel proszone są o przesłanie jego zdjęcia do dnia 10 maja 2015.

.

Szyj na miarę

Kiedy: 27-28 maja 2015, godz. 17.30

Gdzie: nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11 w Lublinie

Warsztat krawiecki o szyciu dla siebie i na miarę własnych możliwości. Będziemy szyć od podstaw, stawiając na prostotę, wygodę i użyteczny wymiar wytwarzanych projektów. Ze spotkania wyjdziesz z własnoręcznie uszytą torbą na wiosnę, w której pomieścisz wiele potrzebnych rzeczy. No i nie spotkasz drugiej takiej na ulicy.