Zapraszamy na najbliższe spotkania z cyklu „Słowodaję”

thumbnail

Zapraszamy na najbliższe spotkania opowiadaczy z cyklu „Słowodaję”, które odbędą się w dniach 13-14 kwietnia 2013 roku w Warsztatach Kultury.

PROGRAM:

Budzenie świata

Spotkanie z baśniami, które prowadzą nas od zimy ku wiośnie. Będzie można usłyszeć opowieści, muzykę i pieśni z najróżniejszych stron świata – z Syberii, Bałkanów, Afryki i Orientu, które kryją w sobie sekrety pór roku.

Czas przemiany zimy w wiosnę jest szczególny. To czas pękania, poruszania wnętrza ziemi, rozmarzania życiodajnych soków.  W innych częściach świata to czas, gdy czeka się na pierwsze deszcze, gdy wywołuje się wodę ukrytą we wnętrzu ziemi. To również czas szczególnego siłowania się ciemności i światła, mroku i słońca. Aby świat obudzić, wspólnie z dziećmi wędrujemy szukając Matki Słońca, graniem, śpiewaniem i tańczeniem budzimy i poruszamy ziemię i wraz ze starą szamanką rzucamy czar na Księcia Mrozu, który ze swojej srebrnej jurty na dalekiej Północy wypuszcza na świat lodowate wichry…

Opowiadają:
Katarzyna Enemuo: opowieści, akordeon, śpiew, bębny
Iwona Sojka: opowieści, skrzypce

Dla dzieci w wieku 4 – 8 lat
Kiedy: 13 kwietnia 2013 – sobota, godz. 16.00
Wstęp wolny

Dlaczego miód jest słodki? – opowiadania i mity wokół wątków pszczelich i solarnych

Dowiecie się, jak to właściwie z tym miodem było i o tym, jak słońce chciało się ożenić; opowiemy wam o sporach wszelkiego stworzenia z samym Panem Bogiem. Odwiedzą nas znani mityczni bohaterowie: Glaukos oraz Ikar i Dedal. Nie zabraknie muzyki bałkańskiej, pszczelich tańców-wywijańców, a dla amatorów miodu – miodowych niespodzianek.

Opowiada: Agnieszka Ayşen Kaim
Muzyka i śpiew: Marcin Zadronecki / Balkan Sevdah

Dla dzieci w wieku: 4-6 lat
Kiedy:
14 kwietnia 2013 – niedziela, godz. 11.00
Wstęp wolny

Kto w ulu brzęczy – opowieści pszczelarza

Opowieści o pracy pszczół i pszczelarza. Co kryje w sobie ul, jak powstaje miód, dlaczego pszczoły lubią kwiaty? Wspólnie odkryjemy tajemnice pszczelej pasieki.

Opowiada: Zenon Lewczuk – pszczelarz

Dla dzieci w wieku 4-6 lat
Kiedy:
 14 kwietnia 2013 – niedziela, godz. 11.00
Wstęp wolny 

Więcej o projekcie Słowodaję

Kontakt:
Karolina Waszczuk
k.waszczuk@warsztatykultury.pl
tel. 81 533 08 18

MATERIAŁY GRAFICZNE – POBIERZ