Zapraszamy na nowy cykl otwartych warsztatów i spotkań

thumbnail

Zapraszamy na nowy cykl otwartych warsztatów „Kursy Kultury” i spotkań „Kultura jest gdzie indziej” realizowanych w ramach Inkubatora Kultury.

Kursy Kultury – Otwarte Warsztaty Inkubatora Kultury – to branżowe szkolenia z obszaru kultury skierowane do osób związanych z sektorem kultury. Na każdy z warsztatów prowadzona będzie odrębna rekrutacja;

Kultura jest gdzie indziej – Spotkania Otwarte Inkubatora Kultury – podczas spotkań prezentowane będą zagadnienia dotyczące jak najszerszego spektrum działań kulturalnych. Spotkania dostarczać będą inspiracji, przyczyniając się do nawiązywania przez środowiska lubelskie kontaktów z interesującymi partnerami z Polski i świata.

.

Cykl spotkań zainauguruje dyskusja na temat ciekawych zjawisk kulturalnych realizowanych poza głównymi ośrodkami. Podczas spotkania „Małe miejscowości – duża kultura” o swoich ośrodkach, metodach pracy i filozofii działania opowiedzą przedstawiciele Domu Kultury INSPIRO z podkrakowskiej wsi Podłęże oraz pracowni Orange z Czerniejowa.

Zaproszeni goście udowodnią, że projekty kulturalne realizowane na wsi mogą stanowić realną konkurencję dla najważniejszych centrów kultury i sztuki w kraju.  

Więcej informacji o spotkaniu „Małe miejscowości – duża kultura” >>>

Kiedy: piątek, 29 listopada, godz. 18:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Wstęp wolny

.

W grudniu spotkamy się natomiast z Robertem Blasko ze słowackiej Stanicy – pozarządowego  alternatywnego „Domu kultury” ulokowanego w zrewitalizowanej stacji kolejowej Żylina-Záriečie. Podczas spotkania „Kolej na kulturę” rozmawiać będziemy na temat alternatywnych miejsc tworzenia kultury oraz dawania drugiego życia postindustrialnym przestrzeniom fabrycznym, niewykorzystanym budynkom mieszkalnym, nieczynnym obiektom przemysłowym, stacjom i centrom handlowym.

Więcej informacji o spotkaniu „Kolej na kulturę” >>>

Kiedy: wtorek, 17 grudnia, godz. 18:00
Gdzie:
Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Wstęp wolny

.

W ofercie Kursów Kultury na najbliższe miesiące znalazły się natomiast takie tematy jak: budowanie publiczności w praktyce, obsługa widowni z niepełnosprawnością, kompetencje cyfrowe dla kultury czy wprowadzenie do zagadnień sztuki współczesnej.

Informacja o ofercie szkoleń i zapisach >>>