Zaskakujące postaci | spotkanie i warsztaty dla małych rysowników z Robertem Czajką

thumbnail

W ramach, prezentowanej w Warsztatach Kultury w Lublinie, wystawy polskiej, litewskiej i ukraińskiej współczesnej ilustracji dla dzieci Peekaboo zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na wyjątkowe spotkanie z malarzem, grafikiem i ilustratorem Robertem Czajką.

Kiedy: 19 października 2019, godz. 11.00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Na warsztat obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwość tłumaczenia spotkania na Polski Język Migowy.

Podczas warsztatów z wyciętych i pokolorowanych własnoręcznie kawałków papieru stworzymy galerię zaskakujących postaci. Nauczymy się, jak pracować nad ilustracją – zmieniać, dopasowywać, dodawać, odejmować i przerabiać aż nasz rysunek nabierze kształtu. Przy okazji sprawdzimy, jak wygląda człowiek z głową kota albo kura w kapeluszu.

Robert Czajka – absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta malarz, twórca cyklu zabawek papierowych „Papierowe miasta”, „Zwierzęta”, „Ludzie”, projektant książki „Archi.TEKTURKI. Powojenne budynki warszawskie” nagrodzonej złotym medalem European Design Awards. Pracuje jako projektant grafiki użytkowej i ilustrator.

www.robertczajka.pl/

www.ringoringo.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.