Zgłoś swój projekt na Noc Kultury 2015

thumbnail

Zespół Nocy Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych, artystów, animatorów, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje, do przesyłania swoich pomysłów. W ten sposób, jak co roku wspólnymi siłami budujemy program Nocy Kultury 2015.

Noc Kultury w tym roku odbędzie się w nocy z 6 na 7 czerwca. Ożywi ulice, skwery, place, podwórka, kamienice i elementy architektury, tchnie życie w staromiejskie zaułki, zainspiruje nas do spojrzenia na znane miejsca w nowym świetle. Kontynuujemy podróż w poszukiwaniu nowych, nieodkrytych szerszej publiczności miejsc, w tę jedną noc dzieją się bowiem rzeczy niezwykłe. Artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem. Lublin staje się sceną dla nietuzinkowych projektów kulturalnych, magicznym miejscem wspólnego świętowania artystów i mieszkańców oraz okazją, by ZOBACZYĆ ENERGIE MIASTA.

W piątek 27 lutego 2015 ruszył otwarty nabór projektów do tegorocznej Nocy Kultury. Koordynatorzy zapraszają do współpracy przy tworzeniu programu wszystkich chętnych artystów, twórców, animatorów, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i instytucje – każdego kto chce mieć swój wkład w to wyjątkowe wydarzenie. Propozycje można przesłać za pomocą formularza online dostępnego na stronie internetowej festiwalu www.nockultury.pl. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upłynie 31 marca 2015.

Podczas ubiegłorocznej edycji Nocy Kultury, dzięki współpracy ponad 200 współorganizatorów, w przestrzeni miasta odbyło się kilkaset wydarzeń.

Więcej informacji na www.nockultury.pl