Zielone Kieszenie. Niezbędnik dobrych praktyk w przestrzeni

thumbnail

W ramach spotkań Zielone Kieszenie tym razem będziemy spacerować po Śródmieściu. Na pewno zajrzymy do parku kieszonkowego na ulicy Furmańskiej i ukrytych podwórek Starego Miasta. Poszukamy  też miejsc na kolejne zielone kieszonki. Spacer poprowadzą Magdalena Zaworska i Michał Fronk.

Kiedy: 20 sierpnia, godz. 18:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Wstęp wolny

Magdalena Zaworska – Asystentka koordynatora w projekcie „Dzielnice Kultury”.  Plastyk, architekt krajobrazu z zamiłowaniem do bylin i mchu. Rezydentka STREFY52 w Domu Kultury INSPIRO, pomysłodawca  i koordynator projektu „Inspirujące wakacje” w ramach FIO, członek nieformalnej grupy „Trzy Siostry” odpowiadającej za „zamszenie” Lublina.  Od lat współpracuje z instytucjami kultury w Lublinie  przy realizacji akcji w przestrzeni miasta i warsztatów ogrodniczych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Michał Fronk – potrafi pięknie opowiadać o przestrzeni i dostrzec jej potencjał. Architekt, rysownik, aktywista kulturalny, ukończył także architekturę krajobrazu. Studia na Politechnice Lubelskiej, Uniwersytecie Przyrodniczym oraz Universita Mediterranea di Reggio di Calabria we Włoszech. Od 2009 współaranżer i projektant ekspozycji wystaw dla Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i Warsztatów Kultury. Współinicjator i współorganizator Warsztatów Architektonicznych OSSA 2008 w Lublinie. Prowadzący i koordynator warsztatów poprzedzonych dialogiem społecznym Działania w Dzielnicach 2010. Prowadził zajęcia autorskie z architektury krajobrazu ‚Projektowanie i rewitalizacja przestrzeni publicznych’ na Politechnice Lubelskiej. Pracuje dla Nizio Design International. Z Fundacją Teren Otwarty związany od początku, reprezentował lubelską część zespołu w ramach Programu “Actors of Urban Change”. Programu Fundacji Roberta R. Boscha w Berlinie. W projekcie będzie odpowiadał za współprowadzenie warsztatów Muzeum DIY.

Kolejne spotkania warsztatowo-projektowe w ramach cyklu odbędą się 30 sierpnia, 13 września i 4 października. Start każdego spotkania o godz.18.00,  w Warsztatach Kultury ul. Grodzka 7 (sala warsztatowa).

Partner: Warsztaty Kultury w Lublinie
Projekt realizowany w ramach Stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.