Znamy już daty letnich festiwali w Lublinie

thumbnail

Noc Kultury – 6/7 czerwca 2015

Noc Kultury inspiruje do odkrycia klimatu miasta, poprzez sztukę ożywia ulice, zaułki, miejsca nieznane i zapomniane, otwiera drzwi muzeów, teatrów i galerii, zachęcając do obcowania z kulturą i czerpania energii miasta. W tę jedną noc dzieją się rzeczy niezwykłe, artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem.

Inne Brzmienia ART’N’MUSIC FESTIVAL – 8-12 lipca 2015

Inne Brzmienia umożliwiają zetknięcie się z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferują muzykę ambitną, nastawioną na eksperyment, są dalekie od komercji i schlebiania masowym gustom. To zdecydowanie jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w południowo-wschodniej Polsce. Gośćmi festiwalu byli m. in. Morcheeba, Goldfrapp, Asian Dub Foundation czy Yat-Kha.

Carnaval Sztuk-Mistrzów – 23-26 lipca 2015

Carnaval odwraca zastane porządki, bawi do łez, szokuje i wzrusza. To widowiska z pogranicza teatru, nowego cyrku i sztuk alternatywnych, odbywające się w namiotach cyrkowych i w przestrzeni miejskiej, gdzie królują kuglarze, klauni, buskerzy i linoskoczkowie. Wszechobecna zabawa i unosząca się w powietrzu adrenalina zachęcają widzów do aktywnego udziału w tych niezwykłych spektaklach.

Jarmark Jagielloński w Lublinie – 14-16 sierpnia 2015

Jarmark Jagielloński przeplata tradycję ze współczesnością, zabawę z edukacją, kusi oryginalną sztuką ludową i pięknym rękodziełem. Jest miejscem spotkania odbiorcy z rzemieślnikiem, artystą czy projektantem, którzy w swoich działaniach poszukują ciągłości z tradycją. Jego wyjątkowość polega na połączeniu dbałości i poszanowania dla kultury ludowej ze współczesnymi tendencjami w projektowaniu i sztuce.