Zostań Wolontariuszem Kultury

thumbnail

Po raz kolejny otwieramy podwoje programu Wolontariusz Kultury! Od pierwszej edycji minęło już 6 lat, a co za tym idzie, przyszedł czas na drobne zmiany programowe i całkiem świeżą identyfikację graficzną. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby na kolejne miesiące stać się częścią ekipy Warsztatów Kultury w Lublinie i wspólnie z nami rozpocząć przygotowania do kolejnego festiwalowego lata oraz towarzyszyć nam w całorocznej działalności edukacyjnej i animacyjnej prowadzonej dla mieszkańców Lublina. To program dla tych, którzy chcą nas poznać, lepiej zrozumieć Lublin, zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim wspaniale spędzić czas wolny. Pomoże nam w tym cykl szkoleń i zajęć praktycznych!

.

Kim jest Wolontariusz Kultury?

To osoba, która kocha kulturę na tyle, że pragnie „wziąć ją na warsztat”. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?

Przygotowaliśmy dla Was cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym zyskacie rozległą wiedzę umożliwiającą sprawniejszą współpracę z organizatorami wydarzeń kulturalnych i lepsze poruszanie się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie. Od 8 września do 30 września 2016 czekamy na Wasze zgłoszenia.

  1. Wypełnij formularz online.
  2. Poczekaj na wyniki rekrutacji.
  3. Przyjdź do Warsztatów Kultury na pierwsze zajęcia razem z podpisaną umową i regulaminem (do pobrania tutaj).
  4. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

.

Jak wygląda program?

Uczestnicy projektu biorą udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 8 października 2016 roku do 31 sierpnia 2017 roku (od 1 do 2 spotkań w miesiącu, w wymiarze od 4 do 8 godzin lekcyjnych). Zajęcia podzieliliśmy na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy, podczas którego dowiecie się jak pracować w grupie i komunikować się z najbliższym otoczeniem. Poznacie techniki autoprezentacji i animacji w kulturze, prawa i obowiązki wolontariuszy, a także ciekawe narzędzia internetowe. Zdobędziecie wiedzę o rozwoju widowni i narzędziach ewaluacyjnych. Nie pominiemy także informacji na temat kultury w Lublinie.

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy dwóch wybranych wydarzeniach).

.

Szczegółowe informacje w zakładce projekty/Wolontariusz Kultury.