Zostań Wolontariuszem Kultury

thumbnail

Rozszerzamy naszą sieć najlepszych i najbardziej zdolnych wolontariuszy kultury w Lublinie. Możesz zostać jej częścią. Zapraszamy Cię na cykl szkoleń i zajęć praktycznych, dzięki którym zagadnienia kultury i wolontariatu będziesz „mieć w małym paluszku”.

Kim jest Wolontariusz Kultury?

To osoba, która  współpracuje na stałe z lubelskimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i artystami, jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta i regionu lubelskiego. Do współpracy zapraszamy mieszkańców Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem, a także animatorów kultury, którzy w swojej pracy korzystają z pomocy wolontariuszy.

.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?

Przygotowaliśmy dla Was cykl bezpłatnych warsztatów i szkoleń, spotkań i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej pracować w sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie. Zajęcia podzieliliśmy je na dwa moduły:

Moduł szkoleniowy – podczas którego dowiecie się jak zarządzać projektem, pracować w grupie i komunikować się z najbliższym otoczeniem i administracją publiczną. Poznacie techniki animacji w kulturze, prawa i obowiązki wolontariuszy, a także podstawy marketingu. Nauczycie się finansować swoje pomysły i występować publicznie. Nie pominiemy także informacji na temat kultury w Lublinie.

Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych w przestrzeni miasta, organizowanych przez różne instytucje kultury w Lublinie i regionie lubelskim, udział i pomoc w organizacji Gali Finałowej programu, a także przygotowanie projektu inicjatywy lokalnej, który może zostać zrealizowana w 2016 roku.

Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 17 września do 15 grudnia 2015.

.

Od czego zacząć?

Od 5 sierpnia do 13 września 2015 czekamy na Wasze zgłoszenia.

1. Wypełnij formularz online

2. Przynieś lub wyślij do Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a, 20 – 112 Lublin wypełnione dokumenty:

3. Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

.

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy online

.

Koordynatorka projektu:

Katarzyna Pudło

Kontakt:

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin
tel./fax 081 533 08 18
wolontariat@warsztatykultury.pl
facebook.com/WolontariuszKultury